[Case] Succes DPDK met Peugeot-game 'Catch the Dragon'
- Bureaus
- 6 aug 2015 @ 14:47
- Link
-
Redactie Bureaus
Redactie
MarketingTribune - DigitaalInnovatieCampagnesOnline gaming
- 6 aug 2015 @ 14:47
- Redactie Bureaus
Peugeot is meermalen in de prijzen gevallen met de campagne 'Catch the Dragon', ontwikkeld door het Nederlandse creatief digitaal bureau DPDK. De campagne laat zich het best omschrijven als een mobiele, 'film meest game' Virtual Reality-ervaring. Wat is er zo speciaal aan 'Catch the Dragon'?
De 'film-meets-game'-ervaring is gecreëerd om de nieuwe Peugeot 208 te lanceren. Sindsdien is de campagne beloond met maar liefst twee FWA’s, een AWWWARDS en nu ook een CSS Design Award. Elke dag bekroont FWA een website als ‘Website of the Day’ en een ‘Mobile Site of the day’. Beide awards zijn toegekend aan DPDK. Dat het bureau en Peugeot een vruchtbare samenwerking hebben blijkt al uit het feit dat ze al eerder FWA’s hebben binnengesleept voor de Gti Legend Game en de Peugeot RCZ-R TestRace. Dit maakt dat de laatse FWA’s een hattrick zijn voor klant en bureau.
Michael Vromans, creative director van DPDK: 'We zijn erg blij met alle awards die we voor deze campagne hebben gewonnen. Het is een bevestiging dat we echt de grenzen opgezocht hebben van de mobiele en desktop-browsers en een verrassende Virtual Reality-ervaring hebben weten te realiseren.'
Peugeot gaf digitaal bureau DPDK de opdracht om een campagne te creëren die naadloos aansluit op de internationale tv-commercial, waarin de nieuwe Peugeot 208 wordt geïntroduceerd. Het resultaat is een activatie die de tv-spot verenigt met Virtual Reality-beelden. In de film annex game wordt de consument uitgedaagd om de draak te vangen die in de tv-reclame tot leven komt.
De ervaring is te bekijken via diverse kanalen: bijvoorbeeld via een Google cardboard, maar ook gewoon op de desktop of in de mobiele browser. Door een combinatie van WebGL 3D en de integratie van een 360-graden video hoef je geen app te downloaden om te kunnen participeren.
De film/game-combinatie bestaat uit een mix van 360-graden beelden en een virtuele 3D-wereld. De driedimensionale beelden die is gerenderd in een gestileerde low-poly look & feel, en bestaat uit onder andere handgemaakte animaties. Het resultaat is adembenemend - en prijswinnend.
-
Redactie Bureaus
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/bureaus/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Dentsu Lab Amsterdam focust op mensgerichte innovatie
- ANWB brengt woonverzekeringen tot leven met Buddy
- Gardeners lanceert Impact hub voor merken
- Van ‘gewoon beginnen’ tot social-first agency
- 113-campagne stelt de ongemakkelijke vraag voor naasten
- Opvallers over festivalmarketing ‘Merken zoeken meer diepgang...
Laatste Nieuws
- Esther van Vliet & Steffi Boom... 05-12-2025
- Louis gaat met kerst op avontuur04-12-2025
- De Beren kiest OK als creatief partner04-12-2025
- Nieuwe campagne voor divers De Pijp04-12-2025
- Dentsu lanceert PR-propositie02-12-2025
- 113-campagne stelt de ongemakkelijke... 01-12-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025

